X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bir Apache host size nasıl yardım edebilir?

AnasayfaYazılarBir Apache host size nasıl yardım edebilir?

Apache web hosting kulağınıza tanıdık gelmese de, bir Apache host tarafından yayınlanan yüzlerce web siteyi ziyaret etmişsinizdir – ve muhtemelen, bir tanesini sitenizi açmak için kullanmışsınızdır. Apache aslında bugün yayın yapan çoğu sitelerin alt yapısındadır.

Apache nedir?

Apache açık kaynak bir web sunucu platformudur. Bir web sunucu platformu, bilgisayarınızdan internete içerik yayınlamanızı sağlar. Ve bu şu demektir: Apache çoğu sitenin (100 milyondan fazlası, her neyse) içeriği size ve Internet kullanıcılarına yayınlamak için kullandığı platformdur. Bir web adresi yazdığınızda, örneğin; Example.com, web sunucu cevap verir ve size bilgiyi yollar. Apache büyük ihtimalle bugün en yaygın kullanılan web sunucu operatörüdür.

Apache ve Apache web hosting 1995‘lerden beri kullanılmaktadır. O günlerde, world wide web için en temel anahtarlardan birisiydi. Şu anda, platform tamamı ile kararlı, güvenilir kabul ediliyor ve uygulamada kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

Apache web hosting nedir?

Apache web hosting, yukarıda sıralanan özelliklere binaen, bugünün en iyi web hostlarının bir özelliğidir. Eğer web sitenizi çalıştırmak için Apache web sunucu kullanmak istiyorsanız, size destek sağlayabilecek bir şirket ile anlaşmanız gerekmektedir. Bir Apache host bulun ve katı, kararlı bir temel üzerine sitenizi inşa ve ifşa edin.

Apache web hosting neden bu kadar popüler?

Apache sürekli olarak, birkaç nedenden ötürü web geliştiriciler tarafından tercih edilmektedir:

Kolay kullanılır
Herhangi bir işletim sistemine bağımlı değildir, örneğin; Linux veya Windows platformlarında çalışabilir.
Güvenlidir
Eğer açık kaynak ise, neden bir Apache hotsa ihtiyacım var?

Açık kaynak programlar ücretsizdir ve herkesin kullanımına sunulmuştur. Programcılar ve geliştiriciler, Apache üzerinde yıllarca çalıştılar ve sürekli onu ince ayarlayıp, iyileştirdiler. Apache’den tam faydalanabilmek için, bu yüzden, Hosting sağlayıcınızın Apache web hosting desteklediğinden emin olmalısınız. Böyle yapmak, kolay kurulumu, temiz entegrasyonu ve her türlü gerekli desteği elde etmenizi sağlayacaktır.

 


Hosting Billing System by WISECP
Top