X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bir e-ticaret sitesi kurma: e-ticaret hosting sağlayıcılarınızdan araçlar

AnasayfaYazılarBir e-ticaret sitesi kurma: e-ticaret hosting ...

E-ticaret hosting paketleri size e-ticaretinizin başarısını sağlayacak değişik sayıda araç sunar. İşte size eğer bir e-ticaret sitesi planlıyorsanız ve bir web hosting sağlayıcı arıyorsanız hatırınızda tutmanız gereken birkaç şey:

Alan Adı
İhtiyaç duyacağınız ilk şey bir isimdir! Tabii ki bir firma ismine ihtiyacınız var, ama aynı zamanda ürün ve servislerinize uygun bir alan adı da araştırmalısınız. Çoğu web hosting sağlayıcı bir alan adı arama servisi sunar; onu değişik isimleri test etmek için kullanın. İlk seçeneğiniz daha önceden alınmış olabilir, bu yüzden yaratıcı ve esnek olun. E-ticaret alan adı ararken, kolay hatırlanacak, telaffuz edilecek ve müşterilerinize ne sattığınız hakkında doğru genel bir fikir sağlayacak bir isim bulmak ilk adımdır.

Web Host
E-ticaret hosting servisi seçmek uzun ve karışık bir süreç olabilir. Acele etmeyin ve biraz araştırma yapın. Başlarken sitemizdeki paketlerimizi de tavsiye olması bakımından bir göz atın.

Çeşitli web hosting sağlayıcılara bakarken, tecrübe seviyenizi hesaba katmanız önemlidir. Eğer bu sizin ilk defa e-ticaret hosting tecrübeniz ve ilk defa bir site tasarladıysanız, web hosting sağlayıcınızın kullanımı kolay ve özelleştirilebilir şablonlarla birlikte gelen bir site inşa aracı (Dreamweaver veya FrontPage gibi) sunduğundan emin olun.

Hosting şirketinin sunduğu e-ticaret hosting özelliklerinin sizin iş planınız için yeterli olduğundan emin olun – ve siz büyüdükçe size mal olacak ekstra ücretleri de kontrol edin ya da web host almayı düşündüğünüz şirkete sorun.

Alışveriş sepeti
E-ticaret sitesi alışveriş sepeti yazılımı olmadan olmaz bir şeydir. OpenCart, ZenCart, ShopSite ve osCommerce sadece birkaç seçenek. Hepsinin kendine göre özellikleri var. Hangisi size en uygunsa seçip sunucularınıza kurmanız gerekmektedir. Pek çok alışveriş sepeti satın almış olduğunuz hosting paketi ile birlikte ücretsiz olarak gelmektedir.

Güvenlik
Müşterileriniz güvenli alış verişte en iyisini hak ediyorlar. Bunu SSL (secure socket layer, güvenli soket katmanı) aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Bu çoğu e-ticaret hosting şirketleri tarafından sunuluyordur. SSL satın almak bir yıllık abonelik ücretini kapsarken, bir müşterinin kişisel ve kredi kart bilgisini verimli bir şekilde şifrelemek önemlidir.


Hosting Billing System by WISECP
Top