X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Dedicated mi yoksa VPS mi?

AnasayfaYazılarDedicated mi yoksa VPS mi?

Sitenizin Hitine ve İşlem Hacminin Ölçüsüne Göre Seçim Yapın

Evet dedicated mi yoksa VPS mi? Sorusuna verilecek cevapları aramaya başladık. Serverları web siteleriniz için kullanıyorsanız. Öncellikle serverda barınan sitenin veya sitelerin hiti çok önemlidir. Ayrıca siteniz için kullandığınız script ve materyal grafikler sunucu yükünü etkilemektedir. Yani 1000 hitli A scripti x sitesi ile B scripti ve yine 1000 hitli y sitesinin sunucu gereksinimleri aynı olmayabilir. Bu nedenle sunucu seçimi yaparken script özellikleri, hit verileri ve görsel içeriğin yoğunluğuna dikkat ederek seçim yapınız.

VPS’ler sitelerinizi bir yere kadar kaldırabilir. Eğer kitlelere hitap eden günde on binlerce ziyaretçisi olan bir siteniz varsa bu site için asla ve asla bir VPS yeterli olmayacaktır. Dedicated aldınız ama gerekli site hacmine sahip değilsiniz. Böyle bir durumda da gereksiz bir mali külfetle karşı karşıya olursunuz. Ziyaretçilerinize daha kalifiye bir hizmet vermek ve fazla mali külfetlerle de boğuşmamak istiyorsanız. Sitenizin gereksinimlerini göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanızda fayda var.

Dedicated yani sunucu kiralama bu hizmeti sağlayan firmaya ait olan bir web server i kiralayarak kullanmak demektir. Dedicated hosting de sunucunun kontrolu tamamen size aittir. İşletim sistemi, os , program yüklenmesi, yazılımsal sorunların çözümü dahil olmak üzere tüm yönetim sizdedir. Firmalar dedicated satışlarda yönetim desteğide verebilmketedirler. Bu tür dedicated e managed dedicated adı verilmektedir.

Dedicated alırken sunucunun teknik özellikleri bağlı bulunduğu internet hattının büyüklüğü gibi değişkenlere göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun dedicated i seçmelisiniz.

Birçok firma stoklarında bulunan dedicated sunucuları 24 saat içersinde hazırlayıp kullanıma hazır hale getirebilmektedir.


Hosting Billing System by WISECP
Top