X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hosting alırken dikkat etmeniz gereken 2 Kriter

AnasayfaYazılarHosting alırken dikkat etmeniz gereken 2 Krite...

Bu Yazıyı yazmamızdaki amaç insanları bilgilendirmek içindir. Rodix Bilişim Olarak
Web host almak araba almak gibidir. Uzun süre kullanmadıktan sonra ne aldığınızı tam olarak bilmezsiniz. Denemeniz, tecrübe etmeniz gerekir. Siz tam olarak neyi satın aldığınızı anladığınızda iş işten geçmiş olabilir, maddi ve manevi sizi sıkıntıya sokacak durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

2. Çok çok ucuz hizmet
İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra web host aramaya başladığınızda hepsinin dahil olduğu, belirli ve yaklaşık bir fiyat aralığının varlığını fark edersiniz. Hosting firmaları fiyatlarını alt sınıra yakın tutmaya özen gösterirler. Bazıları da bunu abartır ve alt sınırın çok altına iner. Bunu teknik destek ve sistem kaynaklarından feda ederek yaparlar. Bu da size kesinti yaşanan sunucular, çok yüksek sunucu sayfa yükleme zamanları ve geri dönmeyen, iletişim kuramadığınız bir şirket olarak yansır. Çok ucuz hosting fiyatları cazip gelebilir ama aldanmayın.

1. Her şey sınırsız
Çoğu hosting firması kaliteli görünebilmek için size sınırsız alan, bandwidth, domain gibi farklı özellikler sunarlar. Unutulmamalıdır ki gerçek manada hosting sektöründe sınırsız diye bir şey yoktur. Sunucular, teknik özellikler, kapasite ile siz zorlayamasanız da bir sınır mutlaka vardır. Bunu hatırda tutarak şunu belirtmek istiyoruz: Çoğu sınırsız hizmet veren firmaların küçücük fontlarla diplere sıkıştırdıkları, ya da kullanım şartlarında, sözleşmelerde belirttikleri, kendilerini bu sınırsız hizmetler hususunda korudukları şartlar vardır. Mutlaka sizin kullanacağınız CPU, RAM gibi bir değerin limiti vardır. Bu sayede sizin kaynak kullanımınızı kontrol ederler. Bu yazıları, sözleşmeleri dikkatlice okumalısınız.


Hosting Billing System by WISECP
Top