X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hosting alırken dikkat etmeniz gereken 3 kriter

AnasayfaYazılarHosting alırken dikkat etmeniz gereken 3 krite...

Hosting alırken dikkat etmeniz gereken 3 kriter

Bu Yazıyı yazmamızdaki amaç insanları bilgilendirmek içindir. Rodix Bilişim Olarak


Piyasada bildiğiniz gibi çok fazla hosting şirketi var. Tecrübesi olmayanlar için sektörün kendisi, pazarlama stratejileri, firmaların çeşitliliği, ürün özellikleri olayı daha da karmaşık ve içinden zor çıkılır hale getiriyor.

Hosting alırken mağdur olmamanız için işte size dikkat etmeniz gereken 3 kriter:

3. Uzun vadeli kontratlar
Firmalar müşteriyi bağlamak adına uzun vadeli kontratlar imzalatmak ister ve Örneğin, 6 ay, 12 ay gibi süreli anlaşma imzalarsanız sizlere cazip indirimler sunarlar. Lakin kötü niyetli firmalar, bu süreyi daha da uzatıp, sizden toplu ve yüklü miktarda ödeme almayı amaçlar. Bu durumdan hizmeti sürenin sonuna kadar kullanırsanız siz, kısa sürede hizmeti kullanmayı bırakırsanız sunucu avantajlı çıkar. Bu ve benzeri nedenlerle sözleşme şartlarını, iptal etmek isterseniz başınıza gelecekleri dikkatli okumalısınız. Önce kısa süreli bir aylık gibi bir anlaşma yapıp, memnun kalmazsanız para iade garantisi süresi dahilinde hizmeti kullanmayı sonlandırmalısınız.


2. Telefon numaraları
Hosting şirketlerinden destek alırken çok nadiren telefon numarasına ihtiyaç duyulur. Bilet sistemi, e-mail desteği işinizi rahat bir şekilde halledebilmeniz için genellikle yeterlidir. Lakin bir hosting şirketi teknik destek için telefon numarası bulundurmuyorsa dikkatli olmalısınız demektir. Genellikle satış için arayabileceğini bir numara vardır ama durum destek telefonu için böyle olmayabilir, dikkatli olmalısınız.

1. Hosting şirketinin hosting bilgileri
Bir hosting şirketinin internet adresinin kimin tarafından barındırıldığını, sunucu hizmetini kimden aldığını kontrol etmelisiniz. Eğer sunucu bilgileri kendi host bilgileri ile uyuşmuyorsa bu reseller hizmet veriyorlar ve gerçek web host değiller manasına gelir.

Normalde reseller olmanın kötü bir yanı yoktur ama reseller aldığınızda hizmeti veren firmanın güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Yeterli teknik destek, sizin soru ve sorunlarınıza yanıt verebilecek mi? sorularını hizmet almadan önce sormanız gerekir. Güvenli olmayan reseller hizmeti bir anda kapanabilir, hesaptan aşırı satış yapılabilir bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir.


Hosting Billing System by WISECP
Top