X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hosting Alırken Sormanız Gereken Sorular

AnasayfaYazılarHosting Alırken Sormanız Gereken Sorular

Piyasada web hosting hizmeti sağlayan çok fazla şirket var, birisini seçmeden önce eğrisini doğrusunu ölçmeniz size kalmış. Sorabileceğiniz çok soru var – İşte hosting paketi satın almayı düşündüğünüz web hosting şirketlerine sorabileceğiniz birkaç soru.

Teknik destek ne zaman erişilebilir?

Eğer sitenizin üzerinde saatlerce veya hafta sonları çalışacaksanız, o zaman müşteri hizmetlerine ulaşabileceğinizden emin olmalısınız. Ve bu sadece bir e-mail atmak demek değildir – bazen birkaç saat içinde cevap almanız gerekir (mümkünse daha erken). Web host sağlayıcıların önce ne söylediklerine bakın, daha sonra kendiniz test edin. Cumartesi günü live chat açmayı deneyin veya bir akşam telefon açın. İyi web hosting şirketleri sözlerini tutacaklardır. Rodix Bilişimi Bizleri denemekten çekinmeyin.

Ne kadar güvenlidir?

Web host sağlayıcılar kendi data centre’ları mı var yoksa başka bir yerden mi kiralıyorlar? Her iki durumda da, sunucular zamanında izleniyorlar mı? Bir kesinti olması halinde, yedek güç sağlayıcıları var mı? Datanız onlarda güvende mi? Güvenlik duvarları kurulu mu? Bu devirde, siz ve sizin işiniz için, güvenli web hosting çok önemlidir.

Alan adınızın hakları size mi ait?

Sitenizi açmanın önemli bir kısmı alan adını seçmenizdir. Bu adı siz ve müşteri/site ziyaretçileriniz kolay hatırlamalıdırlar. Bir gün web hostunuzu değiştirseniz bile – sevdiğiniz ve alabileceğiniz bir domain adı bulduğunuzda, onu elinizde tutabilmek istersiniz. Bunun bir seçenek olduğundan emin olun.


Hosting Billing System by WISECP
Top