X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hosting Alırken Sormanız Gereken Sorular 2

AnasayfaYazılarHosting Alırken Sormanız Gereken Sorular 2

Ne tür bir sözleşme imzalamak zorundasınız?

Birkaç yıl için web hosting sağlayıcıları ile anlaşma sağlamak sizin tasarruf etmenize neden olabilir, bu yüzden bunu yapmaya karar verebilirsiniz. Lakin her durumda, anlaşmayı iptal etme politikasını bildiğinizden emin olun. Herhangi bir süre zarfında para iadesi garantisi var mı? Eğer ihtiyacınız olan hizmeti host sağlamıyorsa ve anlaşmadan vazgeçerseniz, ağır bir ceza mı ödeyeceksiniz?

Ne kadar disk alanı ve bandwith teklif ediliyor?

Bugünlerde kaliteli birçok web hosting şirketi sınırsız bant genişliği ve disk alanı sunuyorlar. Bu çok iyi ama çoğu durumda gerekli değildir. Ortalama bir site 50 MB disk alanı kullanabilir; 100 MB site büyüyebilmeniz için geniş bir alan sağlar. Bundan fazlası genelde gerekli değildir – tabii yoğun trafik veya yüksek yoğunluk çekecek sayfalar geliştirmeyi düşünmüyorsanız.

Ne tip araçlar hizmete sunulmuştur?

Bir sürü açık-kaynak yazılım olsa da, eğer web hostunuz tam olarak destekliyorsa bunların kullanımı çok daha kolaylaşacaktır. en iyi web hosting şirketleri size inşa edeceğiniz sistemi verirler ve onun bakımını sağlarlar. Kontrol panelinin kullanımının kolay olduğundan (eğer var ise önce bir demo izleyin) ve sizin istediğiniz multi-media veya e-ticaret fonksiyonlarının da, şimdi veya ilerde, desteklendiğinden de emin olun.

Herhangi bir ekstra masraf var mıdır?

Kurulum, bakım, e-ticaret, ekstra email adresleri veya teknik destek gibi şeyler için ekstra ücret ödenecek midir? Araştırın! Web hosting sağlayıcıları bunların hepsini destekliyor olmalılar. Eğer desteklemiyorlarsa, başka şirketlere bakın.

Search engine optimization, satış ve tasarım servisleri ve daha fazlası hakkında tabii ki, web sitenizin amacına ve sizin ihtiyaçlarınıza göre, sizin başka cevaplanması gereken sorularınız olacaktır.


Hosting Billing System by WISECP
Top