X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hosting Konusunda Basit Açıklamalar

AnasayfaYazılarHosting Konusunda Basit Açıklamalar

Hosting Konusunda Basit Açıklamalar

Çoğu webmaster’ın canı yanlış hosting şirketi seçtiği için yanmıştır. Bu çoğunluğa dahil olmak istemiyorsanız tam yerindesiniz. Rodix Bilişim Size En doğru ve en kaliteli paketleri sunar.

 Hepiniz biliyorsunuzdur fakat yinede açıklama gereği duyuyorum. Web alanı, sitenize ne kadar büyüklükte dosya aktarabileceğinizi gösteren bir birimdir. Bunu bazı host şirketleri sınır belirlemeden gösterebilir. Aldanmayın çünkü upload (yükleme) yaptığınız dosyaların download’ı vardır. Burada limite bandwidth (trafik) diyoruz. Bu trafik aylık olarak limitlendirilir. En iyi hosting paketleri için sitemize bir bakınız.

Trafik şu şekliyle de nitelendirilebilir: Hosting’inizden 1 mb’lık bir dosyayı ayda 1000 kişi indirirse sizin bandwithinizden 1000 mb’lık bir kesim gitmiş oluyor.

Bir kaç ufak ayrıntıyı tanıyalım dilerseniz.Subdomain:
Bir alan adının (domain’in) parçasıdır. WHM, PLESK, DIRECT ADMIN gibi panellerde add subdomain kısmından oluşturulur. Örneğin; http://www.example bir alan adı iken; http://domain.example.com bir subdomain’dir.
 Bir çok hosting paketimizde sınırsız subdomain vardır.

FTP:
Ftp, sunuculara sizin şifreniz ve kullanıcı adınız dışında bağlanacak ve yönetecek kullanıcı adı ve şifrelerine verilen genel bir isimdir. 
İşletim sistemleri sitenizde dosyaları yükleyeceğiniz server’ın işletim sistemini gösterir ve bu en öncelikli dikkat etmeniz gereken özelliklerden bir tanesidir. 
Çünkü Sitelerinizi PHP script’leri kullanıyorsanız seçilmesi gereken hosting paketi Linux Hosting. Fakat ASP temelli bir dil kullanacaksanız Windows işletim sistemine sahip Windows Hosting almanız gerekmektedir.

Email Hesapları:
Pop3, mail terimlerinden bir tanesidir ve bu da size hosting firmanızın verdiği kontrol panelinden (CPANEL tavsiye ederim) kaç tane pop3 destekli mail oluşturabileceğinizi gösterir.
Bunu kendi ihtiyaclarınız ve müşterilerinizin taleplerine göre belirleyebilirsiniz. Ama Haricinde kullanabildiğimiz güzel bir özellik daha mevcuttur (gmail ve hotmail’inde sunduğu bi özelliktir bu). “Mx” ayarlarını değiştirerek gmail’den alırsanız gmail destekli olur, hotmail’den alırsanız hotmail destekli mail almanız gerekir. Bu koşullarda oluşturabileceğiniz mail adresi sayısı firmanın size verdiği limit kadar olmaktadır.

 


Hosting Billing System by WISECP
Top