X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Neden Windows Hosting?

AnasayfaYazılarNeden Windows Hosting?

Neden Windows Hosting?
Linux bu kadar ucuz ve endüstri standardı haline gelmiş bir işletim sistemi ise neden halen bazı sunucularda Windows tercih ediliyor? diyebilirsiniz. Kısaca şöyle cevaplayabiliriz. Bazı uygulamalar, sadece Windows üzerinde çalışmaktadır. .net ve ASP uygulamalarını emülatörlerle Linux üzerinde çalıştırmak mümkün olsa da tercih edilen bir uygulama değildir. Bu yüzden bu tip programların, dosyaların çalıştırılması ihtiyacı olduğunda Windows sunucular tercih edilmektedir.

Bu soruya da en az Linux Hosting sorusuna verdiğimiz kadar cevabımız var. Windows hosting’i neden seçmelisiniz sorusuna verilecek en net cevap çünkü Windows hosting’ler çok gelişmiş bir işletim sistemi olan Windows üzerine kurulmuştur. Bunun yanında Linux’da asla çalışmayacak .asp ve aspx gibi dillerde siteler rahatlıkla açılmaktadır. Bunun yanında linuxda çalıştıramayacağınız veri tabanları MS SQL ve Access yine Windows hostinglerde çalışmaktadır.

Windows hostinglerin bir diğer artısı ise linux’da çalışan .php ve mysql’leride çalıştırıyor olması. Windows hostinglerde genel olarak Plesk kontrol paneli kullanılmaktadır. Sizde tercihinizi windows’dan tarafa kullanırsanız birçok ekstrasıyla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ama Linux hostingi seçerek daha hitli sitelere ulaşmanız mümkün. Windows hosting ile de isteyip istemediğiniz her özelliği bulabilirsiniz. Yine de son karar sizin.

Bu konuda Hala Karar Veremediyseniz Rodix Bilişime Destek Üzerinden Sorabilirsiniz Aklınıza takılanları…

 


Hosting Billing System by WISECP
Top