X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Plesk'de nasıl CSR oluşturabilirim?

AnasayfaYazılarPlesk'de nasıl CSR oluşturabilirim?

RodixBilisim.Com web hosting, reseller hosting paketlerinde, müşterilere ücretsiz olarak sunulan Plesk kontrol paneli üzerinden CSR yaratmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 

Size özel geçerli bir SSL sertifikası oluşturabilmeniz için Özel IP adresinize ihtiyacınız vardır. Özel IP adresiniz yoksa, destek@RodixBilisim.Com adresimize email ile talebinizi iletebilirsiniz.

 

Plesk ile CSR Yaratmak :

 

1 - Plesk kontrol paneline kullanıcı adınız ve şifreniz ile bağlanın.

 

2 - SSL Sertifikasını yüklemek istediğiniz alanadının üzerine tıklayın.

 

3 - Sertifikalar Butonuna tıklayın.

 

 

 

4 - Sertifika Yönetim Sayfasında Yeni Sertifika Ekle butonuna tıklayın.

 

 

5 - Yeni Sertifika Talep Formunu doldurun, formda * ile işaretli kısımlar boş bırakılamaz. Formu doldurduktan sonra, Talep Et butonuna tıklayın.

 

 

6 - Talep et butonuna tıkladığınızda, formda belirttiğiniz email adresinize CSR (Certificate Signing Request) bilginiz gönderilecektir. Aşağıda örnek bir CSR görmektesiniz. Sizden CSR bilgisi istendiğinde -----BEGIN NEW CERTIFICATE REQUEST----- ve -----END NEW CERTIFICATE REQUEST----- de dahil olmak üzere olduğu gibi göndermelisiniz.

 

ssl sertifikası nedir ?

 

SSL güvenli giriş katmanı protokolüdür. Secure Sockets Layer  ın kısaltmasıdır. Bu protokol internet üzerinden şifelenmiş veri iletişimi sağlar. Şifreleme esası Açık anahtarlı şifrelemeye dayanır. SSL kısaca veri alışverişi yapan bilgisayarlar arasında şifrelenmiş güvenli bir bağlantı oluşturur.

 

Bu sistem güvenliğin önemli olduğu web sitelerinde kullanılmalıdır. Ödeme yapılan sitelerde yani eticaret sitelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 


Hosting Billing System by WISECP
Top