X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Radyo Hosting Nedir?

AnasayfaYazılarRadyo Hosting Nedir?

Yavaş yavaş popülaritesi artan bir internet özelliği olan radyo için ayrı bir hosting almanız gerekmektedir.Çeşitli paket türleri olan radyo hostingin seçtiğiniz özelliklerde müzik yayını yapabilirsiniz.Size verilen panel ile yayınınızı kaç kişinin dinlediğini en fazla kaç kişi dinlemiş bu gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Radyo hosting için sınırlama dinleyici sayısı ve yayın kalitesidir. Dinleyici sayısından kastımız aynı anda online olarak radyonuzu dinleyen sayısıdır. Örneğin ; 100 kişi sınırlı bir radyo hostunuz var sizi aynı anda 100 kişi dinleyebilir 101. kişi dinleyemez. Yayın kalitesi olarak da genel olarak herkes bilir 64 kbps de yayın kalitesi vermekteyiz.

Yeni Nesil Radyo Hosting ( Otomatik Dj sayesinde Hiçbir Bilgisayara İhtiyaç duymadan Yayın Yapmak)

 

Bu özellik yeni yaygınlaşmaya çalışan bir sistemdir. Bir Türk yazar tarafından geliştirilen ve WHM Cpanele entegre edilebilen yazılım sayesinde çok basit kullanım sunulmakta ve radyo yayınınız kolaylaştırılmaktadır. Bu yazılımı yazanlar shoutcast trans özelliğini geliştirmiş ve panel sayesinde yönetilebilir hale getirmiş.

Sistem kısaca şöyle çalışmakta Host firmanızdan otomatik dj izni verildiği taktirde yine host firmanızdan size sağlanacak dosya alanınızın (ftp nize)

gerekli klasörüne mp3 dosyalarınızı yükledikten sonra otomatik dj inizin gerekli ayarlarınızı yapıyorsunuz ve otomatik dj inizi aktif hale getiriyorsunuz. Yaklaşık 2 dakika sonra (daha az da sürebilir) radyonuzun dinleme linkine tıkladığınızda yüksek kalitede yayın dinleme imkanı bulursunuz. Otomatik dj gereksinimi genelde internet üzerinden 24 saat yayın yapan radyolar ıcin bulunmaz nimet niteliğindedir. Bizler biliyoruz ki sürekli yayın yapan radyolar yayının online olması için bir bilgisayar açık bırakmaları gerekmekte. Bu sistem sayesinde artık hiçbir bilgisayar açık kalmadan siz olmadığınız zaman da radyonuzun yayın yapmasını sağlıyor. Bu hizmetleri www.rodixbilisim.com adresinden alabilirsiniz.


Hosting Billing System by WISECP
Top