X
X

Reseller Hosting

AnasayfaYazılarReseller Hosting

Reseller Hosting

Reseller hosting sadece siteleriniz için iyi bir web hosting servisi bulacağınız demek değildir, bunun yanında başkalarına ilave gelir kaynağı olarak web hosting servisi sağlayabileceğiniz manasına gelir. Web hosting reseller programları sizi kendileri ile bulacakları ve bulduklarınız müşteriler arasında aracı olarak kullanır. Reseller hosting programlarında gelir sağlayıcı tarafından direk olarak ödenen komisyondan veya indirimli paketleri daha yüksek bir fiyattan satarak elde edilir.

 

Web host reseller programı sunan web hosting şirketleri, servislerini yeni müşterilere satmak için çok popüler bir araç olarak kullanırlar. Bir web hosting reseller programının katılımcısı olarak, siz bu şirketler için yeni bir pazar oluşturabilirsiniz. Çoğunlukla bu şirketlerin ulaşamayacakları pazarlara ulaşarak, onlara yeni müşteriler kazandırabilirsiniz. Bunu düşündüğünüz zaman, çok mantıklı geliyor; bir müşteri tek bir müşteridir lakin reseller hosting yapan birisi, sınırsız yeni müşteriye kapı açabilir.

 

Reseller hosting servisi almanın avantajı, kendi sunucunuzu kurup, sıfırdan web hosting servislerini başlatmak yerine, daha tecrübeli ve oturmuş bir firmanın kaynaklarını kullanıyor olmaktır. Böylece, hali hazırda büyük bir rekabetin olduğu bir ortama balıklama dalmak yerine, büyük oturmuş bir firmanın kaynaklarını satıyor ve bunun küçük bir kısmını yönetiyorsunuz.

Siz kendiniz host gibi davranabilirsiniz. Asıl şirketten indirimle aldığınız alanın pazarlamasını, satışını, yönetimini yaparsınız. Siz müşteriye asıl satışı yapan, servis sağlayan şirket gibi görünürsünüz. Aslında, sizin servisleriniz sadece ana şirketin, servis sağlayıcının işlerinde bir “kılıf” görevi görür. Bu senaryoda müşteri destek için sizi arar.

Alternatif olarak, siz istediğiniz kadar servis satın alırsınız ve bunları müşterilere satarsınız. En büyük riski içinde barındıran, sorumluluk gerektiren, en karlı reseller hosting alternatifi budur.

Bu konuda Rodix Bilişim ile Görüşerek Bilgi alabilirsiniz.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top