X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Shared web host artıları ve eksileri:

AnasayfaYazılarShared web host artıları ve eksileri:

Shared hosting kullanmanın birçok avantajı vardır ve bu yüzden piyasadaki en popüler web host servis tipi olmayı başarmıştır. Birçok bireysel kullanıcı ve küçük işletmeler için ideal, maliyeti az bir servisken shared web host herkes için doğru çözüm olmayabilir. İşte burada doğru tercihi yapabilmeniz için kısaca shared hosting’in avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz.

 

(+) Artıları:

 

Shared hosting genelde ucuzdur ve bu çokları için büyük bir avantajdır. Bir shared web host, tanımı gereği, sunucularını ve servislerini web siteler arasında paylaştırır ve bu sayede maliyetini düşük tutar. Eğer shared hosting servisi için bir anlaşma yaparsanız, web siteniz veya web siteleriniz sunucuyu başkaları ile paylaşacaktır. Hesabınız ve siteni üzerinde kontrolünüz olacaktır tabii ki, ama ana dizin kontrolü hosting sağlayıcıya aittir. Sunucu, disk alanı ve veri transferi paylaşımlı olduğu için, aylık ödeyeceğiniz ücret çok düşük olacaktır.

 

Shared hosting birçok durumda ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Kabul etmeliyiz ki çoğu site shared web host tarafından sağlanan hizmetlerden fazlasına ihtiyaç duymaz. Ana dizin erişimi, ana dizin kontrolü ve büyük disk alanı ve dahası gibi mevzulara hakim olmayı, kontrol edebilmeyi çok sevsek de, aslında bunlar kişisel web siteler, küçük işletmeler, çoğu organizasyon siteleri ve hatta e-ticaret siteleri için bile aslında gerekli olmayabilirler.

 

Yönetilen servisler: Shared hosting şirketi sunucunuzu yönettiği ve bakımını yaptığı için oluşabilecek tüm problemler ile onlar ilgileneceklerdir. Paylaşımlı serviste destek anahtar kelimedir. Kendi sunucularını yönetme sorumluluğunu istemeyenler veya yeni başlayanlar ve ne yapacaklarını bilmeyenler için shared web host iyi bir seçimdir.

 

(-) Eksileri:

 

Kısıtlı kaynaklar: İyi bir shared hosting sağlayıcı ile anlaşırsanız bu aslında çok da büyük bir problem değildir ama eğer durum böyle değilse başınız çok ağrıyabilir. Bir sunucuyu ve farklı kaynakları diğer web siteler ile paylaştığınızdan, diğer sitelerin trafiklerindeki ani artışlar sizin sitenizin de performansını etkileyebilir. Shared web host seçtiğiniz zaman, iyi müşteri desteği ve açık kalma süresi garantisi verdiğinden emin olun. Bunlar bu tip problemler ile başa çıkmanızı sağlayacaktır.

 

Kontrol eksikliği: Deneyimli web geliştiriciler ve site yöneticileri için, bir shared host istedikleri esnekliği ve dizin kontrolünü vermeyebilir. Kontrol ek bir maliyet ile gelebilir.


Hosting Billing System by WISECP
Top