X
X

Web host nasıl seçilir

AnasayfaYazılarWeb host nasıl seçilir

Web hosting internette üzerinde büyük pazara sahip bir iş alanıdır… aslında o kadar büyüktür ki; sayısız seçenek arasından tercih yapmak zor gelebilir.

 

Güvenilir servis ve uygun fiyatlarla müşteri desteği alacağınızı nasıl bilebilirsiniz? Buna ilave olarak, bir şirketinin sunduklarını diğerinin sundukları ile nasıl karşılaştırabilirsiniz?

 

 

Halen ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Sizin ihtiyaçlarınıza en iyi cevap verecek web hostu değerlendirirken ihtiyacınız olacak bazı değişik kriterlerden bahsedelim:

 

Alan & Bandwidth

 

Alan ve bandwidth ihtiyacınız sitenizin büyüklüğüne ve çok fazla grafik içermesi ile alakalı olmasına ve aynı zamanda beklediğiniz trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak değişecektir. Çoğu plan en azından 50 MB önerir. Lakin mail, sistem programları ve başka siteniz ile alakalı hizmetlerden ötürü bunlar bu sağlanan alana dahil olabilir ya da olmayabilir, ekstra ücretlendirme yapılmayacağından emin olmalısınız. Aynı kural bandwidth için de geçerlidir – 500 MB orta ölçekli bir site için yeterlidir ama sizin daha fazlasına ya da azına ihtiyacınız olabilir.

 

Fiyatlandırma

 

Hosting paketinin maliyeti nedir? Ödemeler aylık mı yıllık mı yapılacak? Bir sözleşme gerekiyor mu? Bazı hosting şirketleri uzun süreli sözleşme imzaladığınızda önemli indirimler sağlıyorlar. Eğer bandwidth limitinizi aşarsanız, varsa ne gibi bir ekstra ücretlendirme söz konusu? Detaylı belgeleri okuyun!

 

Büyütülebilirlik

 

Eğer alanınız dolarsa veya bütün bandwidthinizi kullanırsanız ve daha iyi bir pakete geçiş yapmanız gerekirse bu nasıl olacak? Gerekli olduğunda paketleri kolayca yükseltebilir misiniz?

Rodix Bilişim Farkıyla.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top