X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Windows sunucumun Administrator şifresini nasıl değiştirebilirim?

AnasayfaYazılarWindows sunucumun Administrator şifresini nası...

Windows sunucularda, sistem ve administrators grubundaki kullanıcıların şifrelerini değiştirirken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Kesinlikle ama kesinlikle bu işlem, Yönetim bölümünden yapılmamalıdır. Yönetim bölümünden şifre değişikliğine gidilecek olursa, işletim sistemi bazı kritik dosyalara erişimi engelleyebilir, bu da sistemin baştan kurulmasını gerektirebilecek hatalara yol açabilir. Bu yüzden Administrator şifresini değiştirmek için aşağıdaki metodu uygulamalısınız.

 

CTRL + ALT + DEL tuş kombinasyonu ile (Uzak masaüstü bağlantılarında CTRL + ALT + END) Windows Güvenliği konsolunu açın.

 

Parola değiştir butonuna tıklayın.

 

Açılan pencerede şifre alanlarını doldurarak şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

 

Neden Windows Hosting?

Linux bu kadar ucuz ve endüstri standardı haline gelmiş bir işletim sistemi ise neden halen bazı sunucularda Windows tercih ediliyor? diyebilirsiniz. Kısaca şöyle cevaplayabiliriz. Bazı uygulamalar, sadece Windows üzerinde çalışmaktadır. .net ve ASP uygulamalarını emülatörlerle Linux üzerinde çalıştırmak mümkün olsa da tercih edilen bir uygulama değildir. Bu yüzden bu tip programların, dosyaların çalıştırılması ihtiyacı olduğunda Windows sunucular tercih edilmektedir.

 

Bu soruya da en az Linux Hosting sorusuna verdiğimiz kadar cevabımız var. Windows hosting’i neden seçmelisiniz sorusuna verilecek en net cevap çünkü Windows hosting’ler çok gelişmiş bir işletim sistemi olan Windows üzerine kurulmuştur. Bunun yanında Linux’da asla çalışmayacak .asp ve aspx gibi dillerde siteler rahatlıkla açılmaktadır. Bunun yanında linuxda çalıştıramayacağınız veri tabanları MS SQL ve Access yine Windows hostinglerde çalışmaktadır.


Hosting Billing System by WISECP
Top