X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Wordpress Tema Ve Eklenti kurulumu Nasıl Yapılır ?

AnasayfaYazılarWordpress Tema Ve Eklenti kurulumu Nasıl Yapıl...

WordPress kurulumu içerisinde ücretsiz bir tema bulunuyor. Çoğu kullanıcı bu temayı öncelikle değiştirmeyi tercih ediyor. Siz de ihtiyaçlarınızı karşılayan görsel, güzel bir temayı seçebilirsiniz. Bunun için ücretli ya da ücretsiz seçenekler bulunuyor. WordPress sitesindeki “Themes” bağlantısından incelemeye başlayabilirsiniz. Eğer bu temaları beğenmezseniz Premium WordPress temalarını inceleyip, beğendiğiniz bir tasarım şirketinden profesyonel bir tema satın alabilirsiniz.

 

Tema kurulumunu FTP’ye yükleyerek yapabilirsiniz. Ayrıca WordPress admin panelinden de tema kurulumu yapmak, önizlemesi yapmak mümkün.

 

Eklenti kurulumu

 

Yine WordPress.org adresindeki eklentiler “Plugins” bağlantısını kullanarak eklenti indirip kurabilirsiniz. Admin panelinden de FTP’den FTP’ye kurulum yapmak da mümkün. Eklentiler sayesinde WordPress kurulumunu istediğiniz hale getirebilirsiniz. Fonksiyon eklemek ve çıkarmak bunu kalıcı ve sıkıntısız bir şekilde yapmak eklentiler sayesinde mümkün. Unutmayın ki eklenti kullanırsanız, yaptığınız değişiklikler, herhangi bir WordPress güncellemesinde kaybolmayacaktır. Ana dosyalarda değişiklik yapmaktansa eklenti kurmak her zaman sizin yararınıza olacaktır.

 

Eklenti kurulabilmesi, içerik yönetim sisteminin belki de en güçlü özelliğidir. Bu sayede modüler hale gelen içerik yönetim sistemleri çok kolay bir şekilde çok farklı ihtiyaçları karşılayacak hale gelebilir. SEO eklentileri, galeri eklentileri, JavaScript görsellik eklentileri en çok tercih edilenlerdendir.

 

Kurulumu özelleştirme

 

WordPress, tema ve eklenti kurulumundan sonra birkaç küçük değişiklik yapmanız gerekmektedir. Site adı, slogan belirleyerek, bağlantı yapısını değiştirerek işe başlayabilirsiniz. İlk defa kurulum yapıyorsanız admin panelindeki menüyü tek tek sırasıyla gezip inceleyebilirsiniz.

 

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra siz de artık sesinizi dünyaya duyurmaya hazırsınız demektir. WordPress kullanarak sitenizi güncellemek, yazı ve görsel yayınlamak çok kolay. Panele giriş yaptıktan sonra, Posts, Pages bağlantılarını kullanarak yazılarınızı yayımlamaya başlayın.

 

Takıldığınız Yer Olursa Firmamız Rodix Bilişime Sormaktan Çekinmeyin.


Hosting Billing System by WISECP
Top