X
X

Linux Hosting Hakkında Her şey

AnasayfaYazılarLinux Hosting Hakkında Her şey

Linux Hosting Hakkında Her şey

Bir Linux hosting seçeneği genelde fiyat, istikrar ve güvenlik ile birlikte gelir. Açık kaynak Linux hosting seçeneği web sitelerin Linux işletim sistemlerinde kurulmalarını sağlar. Bu özel platformdan web sitenizin geliştirilmesi için faydalanarak, etkili ve verimli açık – kaynak teknolojilere erişim elde edersiniz,PHP, MySQL, Python ve XML gibi.

 

Bunların tanımları şöyledir:

 

MySQL – Popüler bir açık kaynak veritabanı

 

PHP – Bir server taraflı scriptleme dilidir. PHP komutları web sayfasının HTML’si içine gömülür. PHP uygulamaları normalde Linux serverlarda MySQL veritabanları ile birlikte bulunurlar. Bu Linux hosting’e, Windows hosting‘de olan bazı olan özelliklerin benzerlerini sağlar.

 

Python – Taşınabilir bir bilgisayar dili, açık kaynaklı ve copyright’lı bir ürün olmasına rağmen tekrar satılabilir.

 

XML – Extensible Markup Language kısaltılmış halidir. Web sayfaları için tasarlanmıştır. Web tasarımcılarının maksimum verimlilik için uyarlamalar yapabilmesini sağlar.

 

Ya Linux işletim sisteminin kendisi? Kolayca elde edilebilir. İnternetten download edebilirsiniz, ucuz CD veya bütün manüel ve desteği ile birlikte 150$’dan ucuza alabilirsiniz.

 

Windows ve Linux arasındaki en belirgin fark kaynak kodun verilmesidir. Kaynak kod, bir programlama dilince yazılmış, otomatik olarak makine diline çevrilen bir programdır. Bunun artısı, kaynak elinizde olduğuna göre, istediğiniz değişikliği şirketinizin ihtiyacına göre yapabilmeniz. Programlamacılar, sürekli Linux’u geliştirmek için uğraşıyorlar. Sonuç olarak, problemler bulunduğu anda çözüme kavuşturuluyorlar. Linux hosting sağlayıcılarda, işiniz için çok iyi olan, daha az çökme ve daha uzun süre çalışma süresi vardır. İyileştirme, güvenlik ve yazılım sorunları minimal veya hiçbir zarar olmadan halledilir.

 

Windows için yapılmış birçok program Linux üzerinde verimli olarak çalışmamasına rağmen, çoğu Linux satıcıları yazdıkları programların Windows üzerinde çalışan versiyonlarını ürettiler. Sistemler Windows üzerinde bulunan araçlara benzer, web browserlara sahiptir.  Linux çok değişik farklı bilgisayarlar, disk alanı ve işlemciler üzerinde çalışabilir.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top