X
X

Neden Windows hosting Popüler değil ?

AnasayfaYazılarNeden Windows hosting Popüler değil ?

Neden Windows hosting Popüler değil ?

 

Genelde bir Linux işletim sisteminde çalışan neredeyse tüm uygulamaları Windows üzerinde de çalıştırabildiğinizden, MySQL, PHP gibi, Windows sunucu kullanırken kaybettiğiniz pek bir şey olmuyor. Ayrıca bazı şirketlerin Windows işletim sistemi bakım ve yönetiminde uzmanlaşmış personelleri olduğundan ötürü tercih edebiliyorlar.

Buna ilave olarak düşük konfigürasyonlu sunucularda ücretsiz işletim sistemi tercih edilmektedir. Güncel olmayan donanıma sahip, eski makinelerde Linux işletim sisteminin en iyi performansı sunduğu gözlemlenmiştir.

 

Endüstri standardı haline gelmesi

İlk başta Linux işletim sisteminin kullanım amacı maliyet düşürme olmasına rağmen zamanla endüstri standardı haline gelmiştir. Linux işletim sistemlerinin bakımı, onarımı, takibi daha kolay hale gelmiştir. Bu yönde özelleştiğinden, daha güvenli sunucu konfigürasyonları elde edilmiştir.

 

Aynı şekilde profesyonel yazılımcılar, teknik servis olarak görev yapacak elemanlar da yetişmiştir. Uzmanlığı Linux olan servis sağlayıcılar, bakım ve onarım işlemlerini çok hızlı ve düzgün bir şekilde yapabilmektedir.

 

Aynı şekilde cPanel kullanarak işletim sistemi ile kullanıcıların münasebeti minimize edildiğinden çok verimli ve rahat bir şekilde kullanıcılar sunucularını yönetebilmektedirler.

 

 

Neden sunucularda Linux kullanıyor diyorsanız bunun cevabı gördüğünüz gibi bunun herkesin yararına olduğudur. Yazılım, bakım ve onarım maliyetlerinde belirgin bir azalma sağlanmaktadır. Endüstriyel standardı haline geldiğinden başka firmaya sitenizi taşımak istediğinizde hiç zorluk çekmezsiniz. Her ne kadar hosting terimlerine ve komutlarına aşina değilseniz alışmak biraz zaman alacak olsa da kısa zamanda bunun da üstesinden gelebilirsiniz.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top