X
X

Nasıl bir host almalıyım?

AnasayfaYazılarNasıl bir host almalıyım?

Nasıl bir host almalıyım?

 

 

 

Web sitenizin yapısına göre seçim yapmalısınız. Hosting için işletim sistemi türüne göre 2 seçenek çıkar karşımıza. Bunlar Linux ve Windows hosting. Adlarındansa anlaşılacağı gibi Linux hosting Linux yüklü bir web server, Windows hosting ise Windows server kurulu bir web server da açılan web alanlarıdır. Web siteniz php dili ile kodlanmışsa Linux asp dilinde kodlanmışsa Windows hosting önerilir. Web siteniz html ise her iki türde de sitenizi sorunsuz host edebilirsiniz.

 

 

 

Hosting türünü belirledikten sonra ihtiyacınız olan özellikleri veya bu özelliklerin yazılı olduğu paket türlerinden birini seçmek gerekiyor. Hosting hizmeti sağlayan firmamız Jordix Bilişim sizler için kolaylık olması açısından farklı özelliklere sahip web hosting paketleri sunar ve fiyatlandırırlar. Bu özellikler web alanının boyutu, hesabınızda açabileceğiniz eposta hesabı limiti, veritabanı limiti, aylık trafik limiti gibidir. Bunları web sitenizin ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

 

Hosting aldım nasıl yöneteceğim nasıl kullanacağım ?

 

 

 

Hosting hizmetini bu hizmeti satan firmamız üzerinden kredi kartı, banka ödemesi veya farklı ödeme seçeneklerinden biriyle satın aldınız. Bu aşamadan sonra firmamıza kayıt olurken kullandığınız eposta adresinize hesabınızı açtıklarına dair bir bilgi göndeririz. Bu eposta içersinde size hostunuzu yönetebileceğiniz bir panel ve bu panele giriş için kullanıcı adı ve şifre verilir. En sık kullanılan paneller plesk ve cpaneldir. Size gönderilen şifre ile bu panele giriş yapıp mail hesabı açabilir veritabanı oluşturabilir, subdomain oluşturabilir, ftp şifrenizi değiştirebilir, harcadığınız trafiği görebilirsiniz.

 

Hosting aldım dosyalarımı nereye kopyalayacağım?

 

Host satın alma işleminden sonra size eposta aracılığı ile web alanınıza erişmeniz için gereken şifrede gönderilir. İnternet Explorer da adres satırına ftp.sitenizinadi.com yazarak giriş yapabileceğiniz gibi cuteftp, flashfxp gibi programlarlada web alanınıza bağlantı kurabilirsiniz. Web alanınıza bağlandıktan sonra dosyalarınızı kopyala yapıştır yaparak veya cuteftp tarzı programlarla bağlandıysanız sürükleme yaparak web alanınıza kopyalayabilirsiniz.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top