X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

PHP Hosting Hakkında

AnasayfaYazılarhostingPHP Hosting Hakkında

Bu makalede PHP web hosting anlatılacak. Ama önce, PHP’nin ne olduğunu tarif edelim: PHP (PHP: Hypertext processor) C, Java ve Perl ve benzerleri gibi dillerden esinlenmiş açık kaynaklı bir script dilidir ve HTML içine gömülebilir. PHP’nin yaratılmasındaki (ve sonuç olarak PHP hosting) amaç dinamik web sayfalarının oluşturulma süreçlerini hızlandırmak ve onların online yayınlanmalarını çabuklaştırmak.

PHP server-side bir dildir. Bunun manası, herhangi bir platformda Unix, Linux, Windows çalıştırılabilir. Çünkü PHP hosting server’ınızdır kodu okuyan ve yorumlayan, client bilgisayarı DEĞİL.

PHP sayfalarına, PHP web hosting sunucusu, diğer herhangi bir HTML kodlanmış sayfa gibi muamele ederler. Web tasarımınızda PHP kullanmayı planlıyorsanız, sonunda “.php” olan bütün dosyalar için desteğini aktif etmiş bir tanesini seçmeniz önemle tavsiye edilir.

Bir PHP hosting sağlayıcının server, HTML içine gömülü PHP kodunu, başlangıç etiketi “” ile anlarlar.

Herhangi bir eski rastgele host yerine, PHP web hosting sağlayıcıyı kullanmak, kendi dosyalarınızı ayrıştırma veya derlemenizden veya ilave web yayınlama araçlarını kurma ve öğrenmek de dâhil olmak üzere, sizin başınızı büyük bir dertten kurtarır.

Eğer web siteniz PHP web hosting aktif değilse, sitenizin ziyaretçileri HTML içine gömülü herhangi bir PHP kodunun sonucunu göremezler ve böylece, sayfalarınız doğru yüklenmezler ve fonksiyonelliğinde ciddi boşluklar olacaktır.


Hosting Billing System by WISECP
Top