X
X

Reseller Hosting Nedir

AnasayfaYazılarReseller Hosting Nedir

Reseller Hosting Nedir

 

 

Web sitelerimizi barındırmak için kullandığımız web hostingler, hele de birden fazla web sitemiz varsa içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Çünkü birden fazla web hosting son derece maliyetli olabilir bunun yanında, yönetim açısından birden fazla web hosting ile uğraşmak veri tabanı, mail gibi pek çok şeyi ayarlamak oldukça yorucu olabilir. Bu sebeplerden ötürü geliştirilmiş iki yada daha fazla web hostingi kolayca yönetebileceğiniz bir yöntem olan reseller hosting oldukça akıllıca ve doğru bir seçim olacaktır.

 

 

Reseller hosting ya da diğer adıyla bayi hostingde size bir reseller hosting paneli veriliyor. Nasıl web hosting için Cpanel, Plesk gibi bir panel sahibi oluyorsanız reseller hosting içinde Cpanel’de WHM adı verilen Plesk’de Plesk bayi yönetimi adı verilen reseller yönetim panelleri oluyor. Bu paneller aracılığı ile size verilen web alan, web trafik, mail, veri tabanı, alt domain sınırlamalarına göre web hosting ekleyebilirsiniz. Çoğu reseller hosting sağlayıcısı web alan ve web trafik dışındakileri sınırsız yapıyor. Yani maddi açıdan reseller hosting değeri web alan ve web trafik limitlerine göre şekilleniyor.

 

Reseller hostinglerin en büyük özeliği olan birden fazla domain hesabına web hosting açma özelliği reseller hostingleri çekici hale getiriyor. Bazı firmalar reseller hostinglere sınırsız web hosting açma yetkisi verirken, bazı firmalar bu sayıya da sınırlama getirebiliyor. Bu web hosting açma adeti, firmaların sitesinde sınırsız domain ekleme diye yazıldığı için bazı kullanıcılar bu durumu yanlış anlıyor. Aylık 15 – 20 lira ödedikleri resellerle sınırsız domain regleme özelliği edindiklerini sanıyor. Reseller hosting domain regleme gibi bir işleme yaramaz, sadece var olan alan adlarınızın dns yönlendirmesini yaparak web alanı ve trafik sınırında web hosting eklemenizi sağlar.

Reseller Almadan Önce Rodix Bilişim Paketlerini İncelemeyi Unutmayınız.

Rodix Bilişim


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top