X
X

Shared Web Hosting (Paylaşımlı) Nedir ?

AnasayfaYazılarShared Web Hosting (Paylaşımlı) Nedir ?

Shared Web Hosting (Paylaşımlı) Nedir ?

Shared Hosting, namı diğer paylaşımlı hosting günümüzün hala en popüler ve kullanılan hosting türüdür. Shared Hosting birden fazla sitenin tek bir sunucu üzerinde bulundurulmasıdır. Bu serverların bakımını sistem adminliğini servisi satın aldığınız şirket yapar. Siz bu gibi konularla uğraşmazsınız. Shared hosting’in bir diğer özelliği de bir çok kullanıcı için gereken özellikleri bünyesinde bulundurmasıdır. Örnek vermek gerekirse, programlama seçenekleri için ASP, PHP, MySQL, geniş aylık trafik, ve birden fazla email ve domain barındırması gibi. Küçük ve orta çaplı siteler için idealdir. Örnek vermek gerekirse, blog, kişisel site, ya da küçük işletmelerin fazla trafik almayan siteleri gibi.

Shared Web Hosting 2 ye Ayrılır

  • Linux Hosting
  • Windows Hosting

Linux hosting nedir ?

 

Linux hosting, hosting hizmeti verme amaçlı kullanılan sunucuda Linux  işletim sistemi yüklü olduğu anlamına gelir. Linux sunucular için farklı yazılımlar ve farklı kontrol paneller kullanılmaktadır.  Tabi kaliteli firmalar kontrol panellerinin Windows ve Linux versiyonlarını ayrı ayrı çıkarmakta. Örnek vermek gerekirse Php olan bir site Linux hosting de çalışacaktır.

 

Windows hosting nedir ?

 

Windows hosting, hosting hizmeti verme amaçlı kullanılan sunucuda Windows işletim sistemi yüklü olduğu anlamına gelir. Windows sunucular için farklı yazılımlar ve farklı kontrol paneller kullanılmaktadır. Tabi kaliteli firmalar kontrol panellerinin Windows ve Linux versiyonlarını ayrı ayrı çıkarmaktalar.  Windows hostinge örnek vermek gerekirse Asp ve türevleri Windows hostingde çalışır.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top