X
X

Sitenizi kim ziyaret ediyor?

AnasayfaYazılarSitenizi kim ziyaret ediyor?

Sitenizi kurduktan sonra hit arttırmanızı sağlayacak farklı stratejiler vardır. Bunları araştırabilir, size uygun gelenleri zaman içerisinde belirli bir plan dahilinde uygulayabilirsiniz. Bu stratejilerden belki de ilki sitenizin istatistiklerine bakmak ve aslında hali hazırda ne tür trafik elde ettiğini, istatistiklerini incelemektir.

 

Kullandığınız host size web istatistikleri hizmeti sunmalıdır. Bu hizmet dahilinde sitenize hangi zaman diliminde kimler girmiş, hangi sayfaları takip etmiş gibi bilgilere ilave olarak kullanılan kaynaklar, bandwidth, mail uygulamaları hakkında da detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlar.

 

Bu istatistikleri kullanarak sitenizin hangi kaynaklardan hit aldığını görebilir, buradan elde ettiğiniz verilere dayanarak ziyaretçi sayınızı arttırmaya yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Sitenizin hali hazırdaki durumunu öğrenmek, onu geliştirmeye başlamak için atacağınız ilk adımdır.

 

Web istatistikleri nasıl bulunur?

cPanel sizlere hosting hizmetiniz tarafından sunulan web istatistiklerine erişim için kısa yollar sunmaktadır. Genelde bu logs veya benzeri bir kategori altında bulunur ve bu sayede sitenizin web analitik verilerine erişebilirsiniz. Bu analitik bilgileri sitenize kaç ziyaretçi gelmiş, hangi sayfalara tıklamışlar ve ne kadar zaman harcamışlar, sitenizde ne kadar süre bulunmuşlar gibi bilgileri sağlar. Daha bir sürü detay bulunuyor ve loglardaki verileri daha detaylı incelemek için linklere tıklamanız yeterlidir.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top