X
X

SSL Nedir ?

AnasayfaYazılarSSL Nedir ?

Güvenlik – online ödemeyi kabul etmek için, kurumsal web hosting paketinizdeki veri transferlerini şifreleyen bir protokole ihtiyacınız olacaktır. Potansiyel ticari web site hosting sağlayıcılara SSL güvenliği olup olmadığını sormak istersiniz. Veri transferlerini koruyacaktır ve kimlikleri doğrulayarak, sizi ve ziyaretçilerinizi hackerların zararlarından sakındıracaktır.

SSL Nedir ?

ssl sertifikası nedir ?

 

SSL güvenli giriş katmanı protokolüdür. Secure Sockets Layer  ın kısaltmasıdır. Bu protokol internet üzerinden şifelenmiş veri iletişimi sağlar. Şifreleme esası Açık anahtarlı şifrelemeye dayanır. SSL kısaca veri alışverişi yapan bilgisayarlar arasında şifrelenmiş güvenli bir bağlantı oluşturur.

 

Bu sistem güvenliğin önemli olduğu web sitelerinde kullanılmalıdır. Ödeme yapılan sitelerde yani eticaret sitelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

SSL koruma sağlayan farklı firmalar var. Rapid SSL, Comodo, VeriSign, GeoTrust bunlarda en bilinenleri.

Kurumsal web hosting planınız iş planınızın en önemli içeriklerinden birisidir. İşletme ihtiyaçlarınızın bir listesini yapın. Planladığınız aktiviteleri sürdürmek için ihtiyacınız olan özellikleri işletme web hosting şirketinizin sunmasını hafife almayın ve en doğru ihtiyacınıza göre kurumsal web site hosting paketini seçtiğinizden emin olun.

Ssl neden Bu Kadar Çok Önemlidir ?

Kurumsal web hosting planınız size rekabet avantajı kazanmanızı sağlayacak belirli özellikleri sunmalıdır. Bütün bunlardan sonra, rekabet edebilmek için, ticari web siteniz ziyaretçilere bilgi sağlamaktan daha fazlasını yapmalıdır.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top