X
X

Web hosting ile sitenizi yedekleyin, neden, ne zaman ve nasıl

AnasayfaYazılarWeb hosting ile sitenizi yedekleyin, neden, ne...

Şirketimiz Çoğu web hosting paketin de web site yedeklemeyi size taahhüt eder. Çoğunuz bu faydayı – ve bu bir faydadır! – web hosting paketlerimize bakarken fark etmişsinizdir. Sizin web hosting sağlayıcınız yedeklemeyi ücretsiz veya özelleşmiş yedeklemeyi küçük ilave bir ücretle yaparken, sizin de kendi yedeklerinizi tamamlamanız sizin için önemlidir.

 

Neden yedekleme?

Muhtemelen bu soruya cevabı biliyorsunuzdur, ama sürekli tekrar ediyoruz: hiçbir zaman bilemezsiniz. Sizin web hosting sağlayıcınız bir çökme veya bilgilerinizi geçici veya kalıcı silebilecek bir teknik zorluk yaşayabilir. Bu nadirdir, lakin başınıza gelebilir. (Web hosting incelemelerimizi okurken, hostun veri merkezleri ve güç kaynakları hakkında verilen bilgileri not edin. Yeterli güç ve yedek jeneratörler görmek istersiniz.

 

Tabii ki, işi karıştırabilecek olan sadece web hosting servisi değildir. Sizin kendi bilgisayarınız çalınabilir, çökebilir veya hasar görebilir. Web hosting sağlayıcınız ne kadar iyi olursa olsun, hackerlar içine sızabilir ve sitenizde hasara neden olabilir. Eğer değerli içeriğinizi başka bir yerde kaydetmediyseniz, çok büyük miktarda veri ve emek kaybedersiniz.

 

Ne zaman yedekleme yapmalısınız?

Web hosting incelemelerimizde gördüğünüz gibi web hosting sağlayıcınız sitenizin içeriğinin yedeğini düzenli olarak alırlar, ama detayları bildiğinizden emin olun. Bu belirli zamanlarda yapılan düzenli bir olay mı? Yedeklemeler günlük, haftalık aylık veya basitçe, şirket ne zaman isterse o zaman mı yapılıyor?

 

Eğer yoğun ve sürekli değişen bir siteye sahipseniz, her gün tam yedekleme yapmanız iyi bir fikirdir. Yedeklemeyi gece çalışacak şekilde ayarlarsınız veya sizin siteniz ne zaman daha az meşgul ise, ya da üzerinde çalışmadığınız zaman.

 

Şüphe yok ki, hepimiz iş bir siteyi yedeklemeye geldiğinde çok iyi niyetliyizdir. Lakin çoğu zaman bu niyetimiz iş çok yoğunlaştığında değişir. Anahtar yedeklemeyi bir rutin halinde yapmak! Eğer siteniz yedeklemeyi her gün yapacak şekilde ayarlı ise, bu çok büyük bir ihtimalle olacaktır.


Hosting Billing System by WISECP
web tasarım whatsapp iletişim Top